Po becikowe jeszcze z dochodami z 2011 roku

4 października 2013

Rodzice ubiegający się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka (becikowe) wciąż muszą podawać dochody sprzed dwóch lat. Dopiero od przyszłego miesiąca gmina weźmie pod uwagę te uzyskane w 2012 r.

Taki wymóg jest związany z objęciem becikowego od początku tego roku kryterium dochodowym wynoszącym 1922 zł. Aby sprawdzić, czy zarobki uzyskiwane przez członków rodziny nie przewyższają tego progu, przyjęto zasadę, która obowiązuje w przypadku zasiłku na dziecko. To oznacza, że liczą się dochody osiągnięte w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy, na który składany jest wniosek o becikowe.

– W sytuacji gdy jest on składany w październiku, to do końca tego miesiąca trwa jeszcze okres zasiłkowy rozpoczęty w listopadzie 2012 r. To powoduje, że rodzice muszą nam dostarczyć informacje o dochodach z 2011 r. – wyjaśnia Wanda Niebrzegowska, kierownik działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png