Więcej praw dla ofiar błędów lekarskich

17 czerwca 2009

Pacjenci będą mogli odwoływać się do sądów powszechnych od orzeczeń sądów lekarskich.

Od przyszłego roku postępowanie przed sądem lekarskim ma być jawne, a pacjent, który będzie tam chciał dochodzić swoich praw, wystąpi jako strona postępowania, a nie tylko świadek. Takie zmiany przewiduje przyjęty wczoraj przez rząd projekt ustawy o izbach lekarskich. Strona zyska też możliwość odwołania się do sądu powszechnego od orzeczeń sądu lekarskiego. Z kolei od wyroku Naczelnego Sądu Lekarskiego będzie można wnieść kasację do Sądu Najwyższego.

Rozszerzony zostanie katalog kar stosowanych przez sądy lekarskie. Dotyczy to wprowadzenia kary pieniężnej, okresowego zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w placówkach ochrony zdrowia i okresowego ograniczenia wykonywania zawodu lekarza.

Pozostało 24% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png