Autopromocja

VAT. Zmiany kluczowe nie tylko dla sprzedających, ale także dla platform cyfrowych

Blokada rachunku przedsiębiorcy i wykreślenie z rejestru VAT
Zmiana, która weszła w życie z początkiem 2025 r., dotyczy przedsiębiorców, którzy udostępniają takie usługi wirtualnieShutterstock
5 lutego 2025

Streaming gier, muzyki i filmów, uczestnictwo w warsztatach, lekcjach i treningach online czy oglądanie wydarzeń sportowych na platformach – tych usług (tj. wirtualnych) dotyczy ostatnia zmiana przepisów o VAT w zakresie miejsca świadczenia

Wynika ona z wdrożenia dyrektywy Rady (UE) 2022/542. Weszła w życie 1 stycznia 2025 r. i dotyczy głównie sprzedających, jednak będzie miała wpływ również na platformy cyfrowe, które umożliwiają świadczenie określonych usług na całym świecie.

Co się zmieniło w przepisach

Dotychczas miejsce opodatkowania usług o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, sportowym czy naukowym było zasadniczo ściśle związanie z miejscem ich świadczenia, tj. miejscem, w którym takie wydarzenia faktycznie się odbywały, bez względu na to, czy odbywały się stacjonarnie, czy online.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.