Autopromocja

VAT od odśnieżania ulic wzrośnie do 8 proc.

3 grudnia 2010

Od przyszłego roku świadczenie usług w zakresie odśnieżania ulic czy usuwania śniegu będzie opodatkowane 8-proc. VAT. Obecnie jest to 7 proc.

W okresie zimowym podatnicy mogą się zdecydować na założenie działalności gospodarczej związanej z odśnieżaniem ulic, dachów itp. Od przyszłego roku podwyższona zostanie stawka VAT na tego rodzaju usługi. Jednak możliwe jest też skorzystanie ze zwolnienia od podatku.

Jak wyjaśnia Artur Oleś, doradca podatkowy, wiceprezes KSK Doradcy, przedsiębiorcy uzyskujący niewielkie przychody z odśnieżania (w 2010 roku do 100 tys. zł w proporcji do czasu prowadzenia działalności w danym roku podatkowym) mogą skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Dotyczy to mikroprzedsiębiorców zatrudniających kilku pracowników.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.