Autopromocja

Wyroku karnego nie przenosi się na koszty w PIT

29 czerwca 2012

Skazanie sprzedawcy paliwa wyrokiem karnym nie oznacza, że naczelnik urzędu skarbowego może automatycznie na jego podstawie wydawać decyzję określającą zobowiązanie podatkowe.

Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny, uwzględniając skargę kasacyjną podatnika i uchylając niekorzystny dla niego wyrok sądu wojewódzkiego.

W rozpatrywanej sprawie podatnik prowadził działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów pojazdami uniwersalnymi, opodatkowaną na zasadach ogólnych. Od osiągniętych dochodów rocznych rozliczał się wspólnie z małżonką. W wyniku postępowania kontrolnego organ podatkowy uznał, że w zeznaniu rocznym PIT zostały zawyżone koszty uzyskania przychodów o kwotę ponad 64 tys. zł.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.