Przedsiębiorcy nie wiedzą, czy mogą przekazywać sądowi administracyjnemu pisma elektroniczne. Dopuszcza to prawo Unii Europejskiej, ale nie polskie. Wątpliwości rozwieje uchwała NSA.
Obecnie z sądami najlepiej jest korespondować na papierze. Wtedy ma się gwarancję, że np. skarga nie zostanie odrzucona z powodu braku własnoręcznego podpisu. Można też wysłać pismo za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej, działającej w systemie ePUAP (elektroniczna platforma usług administracji publicznej). Znaleźć ją można na stronie internetowej danego sądu. W tym przypadku dokument powinien być podpisany ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.