Wydatki na poczęstunek stanowią koszt

1 października 2009

Firma, która kupuje artykuły spożywcze jako poczęstunek dla swoich gości, może wydatki na ten cel zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Izba Skarbowa w Warszawie wyjaśniła, czy wydatek na zakup artykułów spożywczych, kupowanych dla potrzeb sekretariatu w celu częstowania klientów, kontrahentów mogą być uznawane za koszty uzyskania przychodu.

Według dyrektora stołecznej izby, aby wydatek poniesiony przez podatnika stanowił dla niego koszt uzyskania przychodów, muszą być spełnione pewne warunki. Wydatek: musi być poniesiony przez podatnika, tj. w ostatecznym rozrachunku pokryty z zasobów majątkowych podatnika; jest definitywny (rzeczywisty), tj. wartość poniesionego wydatku nie została podatnikowi w jakikolwiek sposób zwrócona; pozostaje w związku z prowadzoną przez podatnika działalnością gospodarczą; poniesiony został w celu uzyskania przychodów, zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów; został właściwie udokumentowany; nie może znajdować się w grupie wydatków, których nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

Pozostało 54% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.