E-faktura od 1 stycznia 2022 r. Zmieniło się fakturowanie i jednolity plik kontrolny

e-paragon e-faktura
<p>Na razie wystawianie faktur w ustandaryzowanym formacie XML za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) jest dobrowolne</p>Shutterstock
3 stycznia 2022

Można już wystawiać faktury ustrukturyzowane za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur. Zaczęła też obowiązywać nowa struktura JPK_V7M i JPK_V7K

Zmiany te wprowadziła od 1 stycznia 2022 r. nowelizacja ustawy o VAT i niektórych innych ustaw z 29 października 2021 r. (Dz.U. poz. 2076).

Pozostało 97% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png