W specjalnej strefie można manipulować amortyzacją

kontrola, dokumenty, podatki2
Podatnik ma prawo decydować, dla jakich środków trwałych obniżyć stawkę amortyzacji i o ile. To nie jest sztuczne działanieShutterStock
7 stycznia 2020

Obniżanie i podwyższanie stawek amortyzacyjnych przez spółkę działającą w specjalnej strefie ekonomicznej nie jest unikaniem opodatkowania, nawet jeżeli przedsiębiorca osiągnie w związku z tym korzyść podatkową. Taka korzyść nie jest bowiem sprzeczna z celem ustawy podatkowej – potwierdził szef Krajowej Administracji Skarbowej w opinii zabezpieczającej.

To szósta wydana przez niego opinia, a druga w tej samej sprawie dotyczącej obniżania stawek amortyzacyjnych w specjalnych strefach ekonomicznych. Poprzednia została wydana 19 lutego 2019 r. (sygn. DKP4.8011.7.2018.). Pisaliśmy o niej w artykule „Trzecia opinia zabezpieczająca to glejt dla firm z SSE” (DGP nr 37/2019).

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.