W Polsce dramatycznie brakuje lekarzy zajmujących się osobami w podeszłym wieku

Dojrzała kobieta
EmerytShutterStock
27 lutego 2012

Aby pracować do 67. roku życia, trzeba mieć kondycję i zdrowie. A w Polsce dramatycznie brakuje lekarzy zajmujących się osobami w podeszłym wieku. Minister zdrowia, choć obiecał poprawę sytuacji, nic nie robi.

Zwiększenie liczby geriatrów będzie priorytetem. Tak przynajmniej zapowiadał Bartosz Arłukowicz podczas pierwszego wystąpienia w roli ministra zdrowia. Powtórzył to także, kiedy zapowiadał rychłe ogłoszenie listy miejsc rezydenckich dla lekarzy (czyli specjalizacji finansowanej przez państwo).

Pozostało 94% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png