Profilaktyczne usuwanie piersi za pieniądze z NFZ – eksperci, oceniający pomysł na zlecenie ministra zdrowia, poparli to rozwiązanie.
Rada Przejrzystości przy AOTMiT – Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji analizowała, czy jest sens, żeby profilaktyczna amputacja piersi była finansowana z państwowych pieniędzy. Wniosek: jak najbardziej. Rada wskazała liczne badania naukowe udowadniające, że jest to jak najbardziej zasadne. I to nie tylko pod kątem zdrowotnym. Mogłoby z niej korzystać nawet pół tysiąca kobiet rocznie. U tych najbardziej zagrożonych mastektomia może zmniejszyć ryzyko raka piersi z kilkudziesięciu do kilku procent.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.