Nie mamy się czego wstydzić, ale musimy propagować wiedzę na temat przeszczepów – to wnioski z debaty „Stan polskiej transplantologii w drugim roku pandemii” zorganizowanej przez DGP. Przedstawiciele środowisk medycznych rozmawiali o wpływie pandemii na sytuację w tej dziedzinie oraz zastanawiali się jakie zmiany systemowe są konieczne, aby odciążyć personel medyczny i usprawnić procedurę kwalifikowania dawców i biorców
Koronawirus mocno wyhamował transplantacje w Polsce. Szpitale nie zgłaszały dawców, personel skupiał się na zwalczaniu wirusa, a pacjenci żyli w strachu przed zakażeniem i przed tym, że przeszczepu mogą po prostu nie doczekać.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.