Budownictwo spółdzielcze, społeczne i komunalne przechodzi załamanie. W 2015 r. w tych segmentach oddano do użytkowania zaledwie 5,53 tys. lokali, o niemal 30 proc. mniej niż rok wcześniej. Fatalne wieści przynoszą też dane o rozpoczętych budowach. Tu spółdzielnie, towarzystwa budownictwa społecznego, gminy i zakłady pracy zaczęły budować nieco ponad 3 tys. lokali, o 24 proc. mniej.
Odbicia nie należy się spodziewać w mieszkaniach zakładowych. Ta forma budownictwa jest już niemal w zaniku. W ciągu trzech kwartałów 2015 r. rozpoczęła się budowa zaledwie 55 takich lokali. Bardzo źle jest w budownictwie komunalnym, gdzie ruszyły inwestycje obejmujące 632 mieszkania. Gminy od lat sygnalizują, że nie są w stanie budować więcej, ponieważ mają za małe budżety. Za małe jest też wsparcie państwa.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.