Koniec planów na nowe złoża. Koncerny ograniczają inwestycje

PGNiG
PGNiG chce być prekursorem wydobycia metanu ze złóż węglaMedia
2 sierpnia 2016

Polskie koncerny z dużo mniejszym entuzjazmem podchodzą do inwestycji w wydobycie. Sytuacja na rynku surowcowym zmusiła firmy do korekt w strategiach.

Po kilku latach, kiedy firmy prześcigały się w inwestycjach w nowe projekty wydobywcze, przyszła chwila refleksji. PKN Orlen zamierza zredukować tegoroczne nakłady inwestycyjne na wydobycie o jedną czwartą. – Zakładaliśmy 4,8 mld zł łącznych wydatków w tym roku, bez uwzględnienia odbudowy Litvinova. Ostatecznie może być mniej. W wyniku optymalizacji obniżyliśmy nakłady inwestycyjne na wydobycie o 200 mln zł do szacowanych łącznie 600 mln zł – mówił przy okazji prezentacji półrocznych wyników wiceprezes Koncernu Sławomir Jędrzejczyk.

Pozostało 90% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png