Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Biura podróży rozliczą składki przez internet

Wakacje, podróże, turystyka
Wysokość składki na TFG jest ustalana właśnie na podstawie deklaracji, którą touroperatorzy mają obowiązek składać do UFG za każdy kolejny miesiąc do 21. dnia następnego miesiąca. ShutterStock
29 listopada 2016

Wprawdzie przepisy o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG) obowiązują od 26 listopada, ale touroperatorzy mają obowiązek rozliczyć składki już za 5 dni tego miesiąca. Na szczęście od początku grudnia będą mogli to robić bezpłatnie przez internet.

– Kończymy testy funkcjonalności systemu i z początkiem grudnia będziemy gotowi z udostępnieniem touroperatorom e-deklaracji. Termin składania deklaracji za listopad, a właściwie za ostatnie pięć dni listopada, jako że przepisy weszły w życie 26 listopada, mija 21 grudnia 2016 r. Tym samym przedsiębiorcy będą mieć jeszcze kilkanaście dni od momentu startu systemu na złożenie deklaracji drogą online – zapewnia Renata Mentlewicz, dyrektor Biura TFG.

Pozostało 79% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.