Autopromocja

Ukraina ma swój indeks na GPW. Czekamy na spółki ze Wschodu

5 maja 2011

WIGUkraine – tak nazywa się indeks grupujący notowane na głównym rynku GPW spółki z Ukrainy. Nowy wskaźnik wystartował wczoraj.

To pierwszy na warszawskiej giełdzie indeks przeznaczony dla przedsiębiorstw z innego kraju. I pierwszy poza Ukrainą wskaźnik spółek ukraińskich. Jak mówił wczoraj prezes warszawskiej giełdy Ludwik Sobolewski, jego stworzenie jest swego rodzaju dowartościowaniem firm pochodzących z kraju naszego wschodniego sąsiada, które zdecydowały się uplasować u nas swoje udziały. – Mamy nadzieję, że zachęci to kolejne przedsiębiorstwa z Ukrainy do notowania akcji w Warszawie – powiedział Ludwik Sobolewski.

W skład WIGUkraine wchodzi pięć spółek: Agroton, Astarta, Kernel, Mikiland i Sadovaya. W ciągu kilku najbliższych dni dołączą do niego kolejne – debiutująca wczoraj Industrial Milk Company oraz dzisiaj KSG Agro. Jak prognozuje prezes GPW, w tym roku w Warszawie znajdzie się jeszcze od 5 do 10 kolejnych spółek z zagranicy, z czego większość pochodzić będzie z Ukrainy. WIGUkraine spadł wczoraj o 0,5 proc. i wyniósł 908,98 pkt.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.