Wielka inspekcja w sieciach handlowych. PIP wchodzi do Auchan a później zajmie się resztą

sklep Auchan
Pracownicy Auchan w kontrolach upatrują szansy na poprawę swojej sytuacji. Jak donoszą, przypadków łamania ich praw jest więcejWikimedia Commons
31 stycznia 2017

Na początku przyszłego tygodnia do sklepów Auchan wejdą kontrolerzy PIP. Potem odwiedzą markety innych sieci. Przypomnijmy: kontrole zarządziła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, po doniesieniach DGP o zmuszaniu pracowników francuskiej sieci do składania oświadczeń o pobieraniu środków z programu „Rodzina 500 plus” pod groźbą zwolnienia z pracy.

– Czekamy tylko na oficjalne pismo w tej sprawie. Będzie dla nas zielonym światłem do podjęcia czynności. Nastąpi to niemal od razu po wpłynięciu dokumentu. Przygotowania do kontroli już trwają. Pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymaliśmy ustne powiadomienie z centrali o konieczności ich przeprowadzenia – tłumaczy Wojciech Szota z okręgowej inspekcji pracy w Bydgoszczy.

Pozostało 83% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.