Autopromocja

Polacy wolą drogie stacje

Stacja benzynowa
Stacja benzynowaDGP
15 czerwca 2009

Coraz mniej kierowców zważa na to, że za ofertę markowych stacji paliw płacą więcej – wybierają je dużo częściej niż inne.

Kierowcy coraz chętniej tankują na stacjach znanych koncernów, wyposażonych w dobrze zaopatrzone sklepy, myjnie i oferujące inne usługi. Są w stanie zapłacić nawet więcej za paliwo – wynika z badań firmy Qualifact. Niemal połowa ankietowanych (48 proc.) przyznała, że zwraca uwagę na ceny paliw. Jednocześnie deklarują, że specjalnie nie szukają stacji z tańszym paliwem.

Klienci (co piąty kierowca) coraz większą wagę przywiązują do marki sieci. Rok temu miało to znaczenie tylko dla 13 proc. Wpływ na wybór stacji sieciowej ma także przywiązanie kierowców do programów lojalnościowych (ponad 58 proc. badanych uważa się za lojalnych klientów danej sieci) oraz przeświadczenie, że można kupić tam paliwa lepszej jakości. Przyzwyczajeń nie zmienił kryzys – nie szukamy najtańszych stacji. W 2009 roku przy wyborze miejsca tankowania wyłącznie tym kryterium kierowało się 15 proc. ankietowanych (rok wcześniej 17 proc.).

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.