Autopromocja

Akwizytorzy atakują. Zakupy robimy w domu

Akwizytor Fot. Shutterstock
W Polsce metoda akwizycji stanowi zaledwie 1 – 2 proc. całej sprzedaży, podczas gdy w wyprzedających nas Niemczech, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii udział ten wynosi nawet 6 proc.ST
15 czerwca 2012

Polska jest piątym rynkiem sprzedaży bezpośredniej w Unii Europejskiej. Przychody sektora akwizycji w ubiegłym roku pobiły kolejny rekord – wyniosły 2,6 mld zł. W porównaniu z poprzednim rokiem zwiększyły się o 4 proc. – wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

877302-i02-2012-115-00000110f-803.jpg
Kryzys przyśpieszył tempo wzrostu sprzedaży bezpośredniej

Dobra passa branży trwa od połowy lat 90. – Wpasowujemy się w ogólnoeuropejską tendencję. Systematyczny, coroczny wzrost wartości rynku w Polsce to efekt naszej pogoni za zachodnimi krajami kontynentu, w których sprzedaż bezpośrednia ma dłuższe tradycje – zauważa Mirosław Luboń, dyrektor generalny PSSB.

Nagroda za skuteczność

Polska pod względem wielkości rynku jest dziś piątą siłą w Unii Europejskiej. – Patrząc na dynamikę naszego rozwoju, możemy myśleć o poprawieniu tej pozycji – przekonuje Edyta Kurek, prezes PSSB i wiceprezes Herbalife w Europie Centralnej.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.