Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Belwederze z przedstawicielami biznesu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecność delegacji jest efektem ostatniej wizyty polskiego przywódcy w krajach Zatoki Perskiej - przekazała Kancelaria Prezydenta.

"W Belwederze prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami biznesu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecność delegacji jest efektem ostatniej wizyty prezydenta w krajach Zatoki Perskiej" - poinformowała prezydencka kancelaria w czwartek na Twitterze.

Spotkanie otworzył szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, który podkreślał m.in., że Polska postrzega Zjednoczone Emiraty Arabskie jako jednego z najważniejszych gospodarczych partnerów. Podczas spotkania z udziałem dyplomatów i biznesmenów z ZEA prezydencki minister wyraził również nadzieję, że będzie ono znakiem otwarcia nowego rozdziału w naszej współpracy.

"Zdecydowanie potrzebujemy więcej wspólnych inwestycji i więcej partnerstwa. Pragnę was zapewnić, że Polska postrzega Zjednoczone Emiraty Arabskie jako jednego z najważniejszych politycznych i gospodarczych partnerów" - powiedział Przydacz.

W marcu prezydent Andrzej Duda złożył wizytę na Bliskim Wschodzie; w Katarze wziął udział w V Konferencji ONZ ws. państw najsłabiej rozwiniętych; w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spotkał się m.in. z prezydentem tego kraju Szejkiem Mohamedem ibn Zayedem Al Nahyanem.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ godl/