Kijów i inne miasta ukraińskie były w nocy z czwartku na piątek ponownie celemi rosyjskich ataków - poinformowało dowództwo armii ukraińskiej dodając, że wszystkie wszystkie drony atakujące stolicę zostały zestrzelone.

„Dziesiąta noc ataków z powietrza w ciągu 19 dni maja!" - napisała na Telegramie administracja wojskowa Kijowa. "Było kilka fal ataków dronów. Wszystkie wykryte cele powietrzne kierujące się w stronę Kijowa zostały zniszczone" - dodano.

Przedstawiciele administracji wojskowej i lokalne media informowały o wybuchach w wielu miastach, w tym we Lwowie i Równym na zachodzie kraju oraz Chersoniu i Krzywym Rogu na południu i w centrum.

Poprzedniej nocy Kijów i inne ukraińskie miasta atakowane były - jak podało ukraińskie dowództwo - m. in. pociskami manewrującymi wystrzeliwanymi z bombowców strategicznych. Według dowództwa prawie wszystkie pociski zostały zestrzelone.

Jak pisze AFP administracja wojskowa Kijowa oceniła, że dokonywane od początku maja rosyjskie ataki "są bez precedensu pod względem ich intensywności, siły i zróżnicowania". (PAP)

jm/