Komendant ukraińskiej policji Ihor Kłymenko został nowym wiceministrem spraw wewnętrznych oraz p.o. szefa MSW Ukrainy; Kłymenko tymczasowo zastąpił w tej roli dotychczasowego ministra Denysa Monastyrskiego, który zginął w środę rano w wypadku śmigłowca - powiadomił premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Propozycja dotycząca powołania nowego szefa resortu zostanie przedstawiona przez rząd po dyskusji z parlamentem. Kłymenko zachował stanowisko komendanta policji - poinformował Szmyhal na Telegramie.

W katastrofie śmigłowca, który rozbił się w środę rano w Browarach, mieście w aglomeracji Kijowa, zginęli m.in. szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i jeszcze jeden wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz.

Jak poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (DSNS), w tragedii poniosło śmierć łącznie 17 osób, w tym czworo dzieci. Rannych zostało 25 osób, w tym 11 dzieci. Śmigłowiec rozbił się w pobliżu przedszkola.

50-letni Kłymenko, generał policji i doktor nauk ekonomicznych, sprawuje funkcję komendanta policji od września 2019 roku. (PAP)

szm/ mal/

arch.