W Chersoniu i obwodzie chersońskim w sobotę zginęło 16 osób, a 64 zostało rannych w wyniku rosyjskich ostrzałów. Liczba ta uwzględnia ofiary zmasowanego ataku na centrum stolicy obwodu. Wcześniej podawano, że jest ich 10, poinformowały w niedzielę władze regionalne.

W ciągu doby w obwodzie chersońskim armia rosyjska zabiła 16 osób. Wśród nich jest trzech pracowników służby ds. sytuacji nadzwyczajnych, którzy zginęli w czasie rozminowywania. Jeszcze 64 osoby zostały ranne” – powiadomił szef administracji wojskowej obwodu Jarosław Januszewycz.

W sobotę rano siły rosyjskie ostrzelały centrum położonego na południu Ukrainy Chersonia pociskami z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Grad. Agresor skierował rakiety na centrum miasta, w miejsca, gdzie są największe skupiska mieszkańców - podkreśliła ukraińska prokuratura. Wieczorem w sobotę informowano, że liczba zabitych wzrosła do 10, a rannych – do 58.

Obwód chersoński był ostrzelany 71 razy, Chersoń - 41 razy. Wroga armia używała artylerii, wyrzutni wieloprowadnicowych i moździerzy,poinformował Jarosław Januszewycz. (PAP)