ONZ: Kolejni uchodźcy z Ukrainy będą jeszcze bardziej dotknięci wojną

Filippo Grandi
Filippo GrandiShutterstock
8 marca 2022

Po pierwszej fali uchodźców z Ukrainy nadejdzie druga, która będzie składała się z bardziej dotkniętych wojną osób - poinformował we wtorek na konferencji prasowej Filippo Grandi, wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR).

"Jeśli wojna będzie trwała dalej, będziemy odnotowywać więcej osób, które nie mają środków do życia, ani kontaktów poza Ukrainą. W przyszłości sytuacja do opanowania przez kraje europejskie będzie bardziej złożona i zajdzie potrzeba większej solidarności ze strony Europy i krajów spoza kontynentu" - przekazał Grandi.

Jak podaje portal France24, liczba uchodźców z Ukrainy może osiągnąć 2 miliony osób do środy, o czym również poinformował UNHCR.

Dotychczas wedle szacunków organizacji przez ukraińską granicę z Europą środkową przeszło łącznie 1 735 068 cywilów, głównie kobiet i dzieci, ponieważ dorośli mężczyźni nie mogą opuszczać kraju. (PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.