"Prezydenci Andrzej Duda i prezydent USA Joe Biden prowadzą konsultacje z pozostałymi przywódcami B9 (Bukaresztańskiej Dziewiątki) w sprawie obecnego kryzysu przy granicach NATO/UE oraz Ukrainy" - poinformowała w czwartek wieczorem na Twitterze Kancelaria Prezydenta RP.

Również szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch na Twitterze przekazał w czwartek późnym wieczorem o trwającej rozmowie.

Reklama

"Trwa rozmowa telefoniczna prezydenta Andrzeja Dudy i przywódców państw wschodniej flanki NATO z prezydentem USA Joe Bidenem. Temat: rozmowa Biden-Putin i jej konsekwencje. Prezydent przedstawił stanowisko Polski przyjęte wespół z rządem i uzgodnione wcześniej z partnerami z regionu" - przekazał Kumoch.

Wcześniej Kumoch informował, że w czwartek wieczorem prezydenci państw Bukaresztańskiej Dziewiątki - Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier - odbędą rozmowę z amerykańskim przywódcą Joe Bidenem. "Prezydent Duda będzie zabierał głos, będzie mówił w imieniu części naszych krajów, tutaj negocjujemy stanowisko" - podkreślił minister.