W czwartek Sejm będzie kontynuował trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Handel w niedziele w Sejmie

Posłowie zajmą się m.in. projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Chodzi o projekt Polski 2050, który przewiduje wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz nie obowiązuje w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Komisja do spraw badania wpływów rosyjskich

Sejm ma też przeprowadzić pierwsze czytanie projektu ustawy o uchyleniu ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022. Ewentualne przyjęcie tej ustawy spowoduje rozwiązanie tzw. komisji ds. wpływów rosyjskich, która powołana została w ub.r., za poprzedniego rządu. Po objęciu władzy przez obecną koalicję członkowie komisji zostali odwołani, co wstrzymało jej prace, a osobna komisja badająca podobny obszar została powołana na poziomie rządowym i rozpoczęła prace w ostatnich tygodniach.

Posłowie rozpoczną też prace nad dwoma rządowymi projektami ustaw: nad Prawem komunikacji elektronicznej oraz Przepisami wprowadzającymi Prawo komunikacji elektronicznej. Posłowie rano wysłuchają także informacji bieżącej ws. unijnego tzw. paktu migracyjnego, a także odpowiedzi szefa MON na pytanie posłów PiS "w sprawie skandalicznego zatrzymania żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej za użycie broni w trakcie obrony wschodniej granicy naszej Ojczyzny".

Posiedzenie Sejmu - transmisja

Link do transmisji: