Wolne, pluralistyczne media, które będą reprezentowały różne punkty widzenia są bardzo ważne dla bezpieczeństwa Polski - nie tylko dla naszej demokracji - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda o pluralizmie i roli mediów w Polsce

W sobotę prezydent Andrzej Duda został zapytany w TV Republika jak postrzega porządek medialny w Polsce. "Nie mam żadnych wątpliwości, że wolne, pluralistyczne media, które będą reprezentowały różne punkty widzenia są bardzo ważne dla bezpieczeństwa Polski - nie tylko dla naszej demokracji" - oświadczył prezydent.

Konieczność reprezentacji różnych punktów widzenia w mediach

"Jest to ważne, żeby mówić chociażby, kto rzeczywiście współpracował z Rosją, kto rzeczywiście współpracował z rosyjskimi służbami, a kto się mylił w poprzednich latach, kto popełnił kardynalne błędy polityczne" - zwrócił uwagę. Zaznaczył, że "potrzebne są media reprezentujące różne punkty widzenia".

Akceptacja dla mediów o różnych orientacjach politycznych

Zastrzegł, że nie ma nic przeciwko temu, "żeby istniały media, które nieustannie będą wspierały stronę liberalną, lewicową, reprezentowaną przez Donalda Tuska". Przyznał, że "na świecie takie media są i są one z reguły silne", co - jak ocenił - wynika "z przekonań większości środowiska dziennikarskiego, które z natury jest bardziej lewicowe".

Przywilej obu stron sceny politycznej do wolności wypowiedzi w mediach

Andrzej Duda przekonywał, że także "druga strona sceny politycznej - ci, którzy reprezentują jeszcze inne poglądy - mają prawo do tego, żeby były media reprezentujące także ich punkt widzenia - media, w których mogą się swobodnie wypowiedzieć, a nie są zakrzykiwani przez prowadzących". (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mrr/