Pierwszy samolot z Radomia do Tirany wyleciał w niedzielę. To kolejne nowe połączenie lotnicze, które oferuje LOT z radomskiego lotniska – poinformowano w mediach społecznościowych portu Warszawa-Radom.

"Zainaugurowaliśmy kolejne połączenie LOT Polish Airlines z naszego lotniska. Dołączyło ono do już wykonywanych przez LOT lotów regularnych do Rzymu i Paryża. Wśród pasażerów pierwszego lotu byli klienci biura podróży Rego Bis, oferującego wyloty wakacyjne z radomskiego portu" – poinformowano.

Loty do Tirany będą realizowane raz w tygodniu samolotami Boeing 737. Zgodnie z zapowiedziami PPL 16 czerwca ma się odbyć pierwszy lot do Prewezy w Grecji, a 20 czerwca do Warny w Bułgarii.

Uroczyste otwarcie lotniska Warszawa-Radom odbyło się 27 kwietnia. Tego samego dnia w Radomiu wylądował pierwszy samolot rejsowy; był to lot z Paryża. Dzień później pasażerowie odlecieli do stolic Włoch i Francji.

Wybudowany niemalże od podstaw port lotniczy posiada m.in. nowoczesny terminal o powierzchni 30 tys. m. kw. W budynku oprócz stanowisk check-in czy kontroli bezpieczeństwa, znajduje się duża strefa komercyjna z restauracjami, kawiarniami, sklepami duty free, pokojami opieki nad dziećmi i placami zabaw.

Infrastruktura radomskiego lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, jakimi operują przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi, czyli A320 lub B737, ale także większych maszyn – jak B787 dreamliner. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mok/