Stanisław Tyszka dołączył do sejmowego koła Konfederacji - poinformowała formacja w mediach społecznościowych. Po dołączeniu byłego polityka Kukiz'15 koło Konfederacji będzie liczyło 12 posłów.

"Koło poselskie Konfederacja powiększa się o kolejnego posła. Nasza dotychczasowa Złota Jedenastka, z której pomimo insynuacji mediów głównego nurtu i polityków Bandy Czworga nikt od początku kadencji nie odszedł, staje się Wspaniałą Dwunastką. Stanisław Tyszka, witamy" - napisano we wpisie na koncie Konfederacji na Twitterze.

Stanisław Tyszka w kadencji 2015-2019 był wicemarszałkiem Sejmu. W 2019 roku do parlamentu dostał się z list PSL, z którym formacja Pawła Kukiza zawarła przedwyborcze porozumienie. Do czasu zakończenia współpracy z ludowcami był szefem sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

Tyszka poinformował w ubiegłym tygodniu, że opuszcza koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia. Przyznał wówczas m.in., że drogi jego i Kukiza rozeszły się. "Chciałem i nadal chcę tworzyć alternatywę dla PiS i PO. Uważam, że prymitywna wojna partyjno-plemienna jest dla Polski bardzo szkodliwa. Paweł ponad rok temu uznał, że jednak wejdzie w pewien układ z obecną partią władzy, a konkretnie z Jarosławem Kaczyńskim, czyli osobą, która przez lata rozmontowywała nasz ruch przeciągając kolejnych posłów intratnymi propozycjami" - powiedział.

We wtorek Tyszka poinformował, że dołącza do współtworzącej Konfederację partii KORWiN, a robi to na zaproszenie jej szefa Sławomira Mentzena. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/