Premier Morawiecki spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowski w czwartek o godz. 10 - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Tematem rozmowy będą proponowane przez rząd projekty ustaw dotyczące cen energii i dystrybucji węgla przez samorządy.

Müller w czwartek w Radiu ZET zaznaczył, że spotkanie odbywa się na prośbę Trzaskowskiego. "Pan premier o godzinie 10 spotka się z prezydentem Warszawy, chociaż były już możliwości spotkania" - powiedział.

W środę premier wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a we wtorek spotkał się z przedstawicielami Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Na spotkaniach szef rządu przedstawiał samorządowcom założenia projektów ustaw dotyczących cen energii oraz dystrybucji węgla.

O zaproszeniu prezydenta stolicy do Kancelarii Premiera szef rządu informował w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia. "Zapraszam go bardzo serdecznie, bo mogę mu wyjaśnić, na czym polegają te nasze dwie ustawy i myślę, że - tak jak inni samorządowcy - zobaczy, że jest tu szereg bardzo dobrze przygotowanych przepisów, które mają służyć mieszkańcom" - mówił Mateusz Morawiecki.

Po środowym posiedzeniu wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że Komisja Wspólna pozytywnie zaopiniowała przedstawione projekty. Samorządowcy zgłosili do nich swoje uwagi. Jak zapowiedział wiceminister, rząd przyjmie projekty w najbliższych dniach, aby w przyszłym tygodniu mogły stanąć na posiedzeniu Sejmu.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska