Morawiecki powiedział w piątek, że powołanie Kuchcińskiego na funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów to jego autorski pomysł. "Poprosiłem marszałka, żeby współpracował ze mną i cieszę się, że chce się podjąć tej roli" - dodał premier.

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w piątek w TVP Info o to, kiedy Kuchciński obejmie stanowisko. "To jest kwestia, myślę, kilku dni" - przekazał Müller.

"W tej chwili wiemy, że pan premier zaproponował tę funkcję, pan marszałek Kuchciński się na to zgodził, więc finalizacja to jest kwestia krótkiej perspektywy" - zaznaczył rzecznik rządu.

Reklama

Müller pytany był też, czy w rządzie pozostanie Michał Dworczyk, który w ubiegły piątek złożył rezygnację z funkcji szefa KPRM. "W tej chwili pozostaje ministrem-członkiem Rady Ministrów i tutaj zmian żadnych nie ma" - odpowiedział.

Dopytywany, czym będzie zajmował się Dworczyk, odpowiedział: "Wiemy doskonale, że w kwestiach Ukrainy czy w kwestiach związanych ze współpracą międzynarodową pan minister odgrywał ważną rolę. Ale podział obowiązków po tych zmianach, które teraz się odbywają w rządzie, jeszcze nie jest sfinalizowany pod kątem formalnym, więc wtedy będziemy o tym decydować". (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka