W niedzielę wieczorem w Al. Jerozolimskich w Warszawie doszło do kolizji auta Służby Ochrony Państwa, którym jechała osoba ochraniana - przekazał rzecznik prasowy SOP płk Bogusław Piórkowski. Jak potwierdziła PAP, autem podróżował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Piórkowski poinformował, że kierowca auta osobowego, który jechał za autem Służby Ochrony Państwa nie zachował należytej ostrożności i przed godz. 19. wjechał w tył samochodu SOP, w którym podróżowała osoba ochraniana. "Kierowca tego pojazdu uderzył w tył naszego samochodu. Nikomu nic się nie stało" - powiedział rzecznik SOP.

Jak dowiedziała się PAP kierowcą auta, które uderzyło w pojazd SOP to obywatel Gruzji, który jechał autem jednej z firm przewozów na aplikację. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. Informacje o kolizji podał wcześniej portal www.se.pl. Według portalu autem podróżował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz jego żona i 7-letnie dziecko. PAP potwierdziła, że w samochodzie podróżował minister sprawiedliwości.

Kierowcy obu pojazdów zostali przebadani na zawartość alkoholu, obaj byli trzeźwi.

autor: Marcin Chomiuk