Stołeczny ratusz potwierdza, że w tym roku również nie będzie miejskiej zabawy sylwestrowej. Jak przyczynę podaje pogarszającą się sytuację epidemiczną.

Jako pierwszy poinformował o tym portal tvn.warszawa.

Informację potwierdziła PAP rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. "Miejskiego sylwestra, tak jak i rok wcześniej, nie będzie. Nie możemy narażać mieszkańców na zarażenie" - przekazała rzeczniczka. "Mamy do czynienia z kolejną falą pandemii, ledwo się wyrabiamy z miejscami w szpitalach. Już ponad 140 szkół pracuje hybrydowo, a w ciągu dnia przybywa nawet 20 placówek" - wylicza Monika Beuth-Lutyk. "Sytuacja jest bardzo poważna się i cały czas się rozwija" - dodała.

Ze względu na epidemię huczny sylwester w ubiegłym roku również się nie odbył. Miasto zachęcało mieszkańców do pozostania w domu. Tuż przed północą na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, a także na warszawskim niebie, rozbłysnął spektakularny pokaz świateł. Świetlne "fajerwerki" zostały zaprojektowane tak, aby było widać je z niemal każdego okna i balkonu. Jeszcze nie wiadomo, jaką niespodziankę szykuje stołeczny ratusz w tym roku.