Media publiczne są silne, silnie finansowane; tak ma być. To jest dobro, to jest symbol dobrych rządów na polskim rynku medialnym - powiedziała w sobotę podczas obchodów pierwszej rocznicy nadawania Polskiego Radia Kierowców, posłanka PiS, reprezentująca Rade Mediów Narodowych Joanna Lichocka.

Składając życzenia z okazji pierwszych urodzin Polskiego Radia Kierowców posłanka zaznaczyła, że nie byłoby sukcesu Polskiego Radia, nie byłoby kolejnych anten gdyby nie decyzja polityczna w 2015 roku, ocalenia mediów publicznych przed złymi rządami. Dodała, że czuje się bardzo usatysfakcjonowana, że będąc w Radzie Mediów Narodowych również przyczyniała się, podobnie jak obecni na uroczystości premier Mateusz Morawiecki oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, do takiej decyzji.

"Media publiczne są silne, silnie finansowane. Tak ma być. To jest dobro, to jest symbol dobrych rządów na polskim rynku medialnym" - podkreśliła w sobotę Lichocka.

Przypomniała, że to poprzedni rządzący chcieli zniszczyć media publiczne. "Nie dawali pieniędzy, nawoływali żeby nie płacić abonamentu, mówili, że to wszystko trzeba +zaorać+, sprzedać, sprywatyzować. Zrobić biznes" - wyliczała posłanka PiS.

Wskazała też, że to decyzja prezes Polskiego Radia uruchomiła proces, że takie anteny jak Polskie Radio Kierowców mogą istnieć i być w pakiecie oferty mediów publicznych. "Polskie Radio pod rządami pani prezes Agnieszki Kamińskiej pokazuje, że ta misja mediów publicznych zapisana w ustawach jest realizowana w sposób wzorcowy" - powiedziała Lichocka. "To wielka rzecz, że w tak krótkim czasie udało się zrobić tak profesjonalną antenę słuchaną przez kierowców w Polsce" - dodała.

Posłanka zaznaczyła, że sama też jest wierna słuchaczką obchodzącego urodziny Polskiego Radia Kierowców. "Chciałam państwu pogratulować za szybkość reakcji, rzetelną informację i świetną muzykę" - mówiła posłanka. Jak dodała, ważna jest również wartość edukacyjna jaką promuje rozgłośnia. Wymieniła tu m.in. informacje na temat przepisów ruchu drogowego bezpieczeństwa i rozsądku na drodze. "To jest też bardzo ważne, nie zapominajmy o tym" - podkreśliła.