Rada Krajowa Zielonych zdecydowała, że pozostajemy w Koalicji Obywatelskiej - poinformował PAP rzecznik partii Maciej Józefowicz. Rada zdecydowała też, że kongres wyborczy partii odbędzie się 15-16 stycznia 2022 r.

Rada Krajowa Zielonych zebrała się w sobotę i w niedzielę w Gdańsku na dwudniowych obradach. Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami władze partii co rok mają zajmować stanowisko, czy nadal chcą funkcjonować w ramach Koalicji Obywatelskiej.

Podczas obrad rady zdecydowano, że Zieloni nadal będą członkiem Koalicji Obywatelskiej - poinformował PAP rzecznik partii Maciej Józefowicz.

Jak wynika z informacji PAP, podczas obrad nie padł nawet wniosek o wyjście z KO, którego niektórzy się spodziewali. W dyskusji dominowały głosy, jak wynika z informacji PAP, że po powrocie Donalda Tuska do PO sytuacja Zielonych w Koalicji Obywatelskiej się polepszyła. Uzyskali większą swobodę podejmowania własnych inicjatyw, a także prawo do organizowania własnych eventów i konferencji prasowych.

"Nie ma więc żadnego powodu, abyśmy wychodzili z KO, co było poważnie rozważane jeszcze na początku tego roku" - powiedział PAP członek Rady Krajowej.

Rada zdecydowała też, że kongres wyborczy Zielonych odbędzie się 15-16 stycznia 2022 r.