Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego i Grzegorza Piechowiaka na sekretarzy stanu oraz Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii - poinformował we wtorek resort.

"17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii" - poinformowało na swojej stronie internetowej MRiT.

Od 19 listopada 2020 r. Gut-Mostowy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Od 3 stycznia 2020 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Był także Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Współtwórca programu Polski Bon Turystyczny i wielu rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej.

"17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Grzegorza Piechowiaka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii" - poinformował resort. Jak dodano, pełni równocześnie funkcję Pełnomocnika Rządu ds. inwestycji zagranicznych. Od 19 stycznia 2020 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

"17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Olgę Semeniuk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii" - podano. Od 2 stycznia 2020 r. Semeniuk pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Semeniuk pełni też funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Resort podał na swoim Twitterze, że "Premier Mateusz Morawiecki powołał Marka Niedużaka na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii". Niedużak od 19 stycznia 2020 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W resorcie odpowiada za obszar regulacji i legislacji.

Po odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii do dymisji podali się zarówno Andrzej Gut-Mostowy, jak i Grzegorz Piechowiak, którzy w resorcie pełnili funkcje wiceministrów.

Semeniuk, która również była wiceministrem w resorcie Gowina z ramienia PiS, dymisji nie złożyła. Wcześniej Gowin na początku sierpnia odebrał jej nadzór nad dwoma z trzech podlegających jej wcześniej departamentów. Semeniuk została w poniedziałek mianowana Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Również Niedużak, wcześniej wiceminister rozwoju, pracy i technologii, nie składał dymisji po odwołaniu Jarosława Gowina.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zostało utworzone rozporządzeniem z 12 sierpnia tego roku. Powstało z przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Obsługuje działy budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo; gospodarkę oraz turystykę.