Na liście ostrzeżeń publicznych pojawiły się nowe podmioty - Dawid Zbiżek "E-Prepaid" oraz Wellbe N Aliance LLC a także dwie platformy internetowe – poinformowała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

Na liście ostrzeżeń publicznych pojawiły się nowe podmioty. Jak poinformowała we wtorek KNF w komunikacie, został na nią wpisany Dawid Zbiżek „E-Prepaid”. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych).

Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie - podano.

Na listę trafiła także Wellbe NB Aliance LLC z siedzibą na Saint Vincent i Grenadynach (prowadzący działalność za pośrednictwem platform metastocks.org oraz metastocks.org. W tym przypadku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Komisja Finansów publicznych wpisała także na listę ostrzeżeń platformy rivalfinancialsystems.com oraz blueprintglobalpartners.com. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.