Prezydent Warszawy spotkał się w czwartek z Dmitrijem i Natalią Pratasiewicz. Po spotkaniu Rafał Trzaskowski podjął decyzję o przyznaniu pomocy dla znajdujących się w trudnej sytuacji rodziców Romana Pratasiewicza - poinformowało PAP Centrum Białoruskiej Solidarności

W informacji przesłanej PAP przez Fundację Centrum Białoruskiej Solidarności napisano, że w czwartek na zaproszenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego odbyło się spotkanie z Dmitrijem i Natalią Pratasiewicz.

"Na spotkaniu prezydent Trzaskowski zapytał o szczegóły dotyczące toczącej się przeciwko Romanowi i jego dziewczynie Zofii Sapiehy sprawy karnej, ich stanu zdrowia a także wyraził poparcie dla rodziców Romana zarówno w jego imieniu, jak i w imieniu całego polskiego społeczeństwa, które przeżywało podobne wydarzenia w czasach powstania Solidarności" - podano.

Jak poinformowano, "rodzice Romana Pratasiewicza podziękowali prezydentowi Warszawy i wszystkim Polakom za ogromne wsparcie i solidarność z narodem białoruskim. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Centrum Białoruskiej Solidarności poinformowali Rafała Trzaskowskiego o dzisiejszej sytuacji na Białorusi, a także o procesie adaptacji Białorusinów, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed represjami do Polski".

"Po spotkaniu Rafał Trzaskowski podjął decyzję o przyznaniu pomocy dla znajdujących się w trudnej sytuacji rodziców Romana Pratasiewicza. Ponadto swoją wszechstronną pomoc dla rodziców Romana będzie udzielać Centrum Białoruskiej Solidarności" - napisano w informacji przesłanej PAP.