Prezydent Andrzej Duda był pytany w piątek w Polsat News, czy już się zaszczepił. Odpowiedział, że na razie się tylko zarejestrował, bo wypadał dzień rejestracji jego rocznika.

"W poniedziałek mamy być szczepieni" - poinformował. "Żona również dziś się zarejestrowała i mamy być szczepieni w poniedziałek" - wyjaśnił.

Prezydent dodał, że został zapytany, czy zgadza się na szczepionkę firmy Moderna. "Powiedziałem, że skoro taką proponują, to się zgadzam" - powiedział. "Żona nie wiem na jaką się zgodziła" - dodał.

Reklama

Komentował też fakt opublikowania na Twitterze zdjęcia w koszulce z napisem "1972", napisem "Vintage" i narysowaną kasetą magnetofonową.

"Jak opublikowałem zdjęcie na Twitterze w tej podkoszulce, to powiem jako ciekawostkę, że ja jakiś czas temu te podkoszulki kupiłem i dla siebie, i dla Agaty, dlatego że my oboje jesteśmy z rocznika 1972. Mnie się te koszulki bardzo spodobały. Dla niej oczywiście kupiłem damską, taką bardzo podobną do mojej, ale nie taką samą. I żona dzisiaj przyszła do mnie i trochę miała pretensje: Dlaczego mi nie powiedziałeś, to ja też bym się przebrała w tą koszulkę, zrobilibyśmy sobie zdjęcie razem..." - opowiadał prezydent. (PAP)