TVP ma więcej wspólnego z domem publicznym niż z telewizją publiczną - powiedział w poniedziałek szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk.

Tomczyk był pytany w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce o fakt upubliczniania przez TVP nagrań z rozmów Romana Giertycha z twórcą portalu "Sok z Buraka".

"Telewizja państwowa z telewizją publiczną ma niewiele wspólnego, więcej wspólnego ma pewnie z domem publicznym" - podkreślił szef klubu KO. "Jak w telewizji publicznej pojawiają się jakieś przecieki z prokuratury czy służb specjalnych, to wszyscy wiemy, skąd te informacje pochodzą" - dodał poseł.

Dopytywany, czy jest pewien, że chce porównywać TVP do domu publicznego, Tomczyk potwierdził. "Jeśli chodzi o telewizję publiczną mógłbym użyć jeszcze wielu innych określeń. Mogę powiedzieć, że część informacyjna TVP Info powinna być zlikwidowana, bo jest jedną wielką szczujnią, jest czymś, co dzisiaj niszczy polskie społeczeństwo" - oświadczył Tomczyk.

Portal tvp.info poinformował w weekend, że administrator strony "Sok z Buraka" Mariusz Kozak-Zagozda prosił regularnie o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś go udzielał. "Jak wynika z naszych informacji, działo się to za pośrednictwem Sebastiana Jarguta. Chcieliśmy z nim porozmawiać i zapytać w tej sprawie, ten jednak rozłączył się już na wstępie" - podaje portal.

Tvp.info opublikował też fragmenty zapisu rozmowy Giertycha z twórcą "Soku z Buraka", które dotyczą finansowania jego aktywności.