W czwartkowej rozmowie z Radiem Wrocław Dworczyk wyraził nadzieję, że trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce będzie ostatnią. „Mam nadzieję, że koniec trzeciej fali pandemii w Polsce jest już bliski, ale bez wątpienia musimy się zmobilizować i zrobić wszystko by ograniczyć transmisję choroby” - powiedział.

Szef KPRM podkreślił przy tym, że dynamika pandemii zależy również od postawy Polaków. „Zależy również od nas, od tego czy przestrzegamy zasad, czy przestrzegamy tych reguł, które są wprowadzane, po to by ograniczyć transmisję wirusa” - powiedział minister.

Dworczyk dodał, że pandemia w wielu wymiarach jest nieprzewidywalna. „Zawsze post factum można mówić, że można było podejmować takie bądź inne decyzje; ale wydaje mi się, że na tle innych krajów Polska wypada naprawdę dobrze, jeśli chodzi o działania podejmowane w walce z pandemią – decyzje następują szybko i są, wtedy kiedy trzeba, stanowcze” - mówił.

Szef KPRM pytany czy służba zdrowia poradzi sobie z wzrastającą liczbą chorych na COVID-19 powiedział, że sytuacja jest poważana. „Nie ma przy tym problemu braku łóżek. Dziś największym problemem jest personel medyczny; mamy problemy uruchamiając kolejne łóżka covidowe właśnie z zabezpieczeniem personelu. Lekarzy w Polsce jest po prostu za mało” - powiedział.

Dworczyk był również pytany o proces szczepień w Polsce. „Wczoraj wykonaliśmy ponad 120 tys. szczepień. Zarówno w poniedziałek, wtorek, jak i w środę liczba szczepień była wysoka w porównaniu z poprzednim tygodniem” - powiedział szef KPRM. Dodał w tym kontekście, że „odbudowane zostało zaufanie do szczepionki AstraZeneca”. „Polacy chętnie rejestrują się na szczepienia i te szczepienia wyraźnie przyśpieszają, a naszym celem jest zasadnicze przyspieszenie od kwietnia, kiedy o wiele więcej szczepionek trafi do naszego kraju” - powiedział.