Zastrzegł, że jest to na razie propozycja resortu rozwoju, natomiast ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

"Rzeczywiście, w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) pracujemy nad koncepcją takiej pomocy dla regionu, który został objęty szczególnymi obostrzeniami, a mówiąc precyzyjniej: wróciły tam obostrzenia sprzed paru tygodni" - powiedział Gowin, pytany o dodatkową tarczę dla województwa warmińsko-mazurskiego.

"Ale to jest na razie propozycja naszego resortu, natomiast ostateczna decyzja będzie należała do całej Rady Ministrów" - zaznaczył wicepremier.

Reklama

Ze względu na dynamiczny wzrost liczby nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim, na terenie tego województwa od 28 lutego zamknięte zostały - na 2 tygodnie - galerie handlowe, hotele, baseny, korty tenisowe. Także dzieci z klas I-III uczą się w trybie zdalnym.

Na terenie kraju uczniowie klas I-III uczą się w trybie stacjonarnym od 18 stycznia, w pozostałych klasach nauka odbywa się w trybie zdalnym. Galerie handlowe są w całym kraju otwarte od 1 lutego, a od 12 lutego - kina, hotele, teatry, baseny czy korty.