Przed sobotnią konferencją liderów PO, którzy mają przedstawić plan działań Platformy, PiS uruchomiło stronę internetową - "Prawdziwy program Platformy Obywatelskiej". Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział PAP, że "strona odsłania prawdziwe intencje polityków Platformy za pomocą cytatów".

"Nie ukrywamy, że to odpowiedź na słowa (posłanki KO) Izabeli Leszczyny, że program PO +od dawna jest mniej więcej znany+" – powiedział PAP Fogiel.

Według niego, strona "pokazuje coś, co jest już znane, odsłania prawdziwe intencje za pomocą cytatów". "Możemy się dzisiaj spodziewać festiwalu hipokryzji, obietnic, rytualnego straszenia PiS-em. Oczywiście Platforma nie ma (programu), nie jest w stanie go przedstawić, ale z wypowiedzi polityków PO ten program wyłania się bardzo jasno" – dodał Fogiel.

Na stronie internetowej PiS przypomina wypowiedzi liderów PO m.in. o konieczności podwyższania wieku emerytalnego, przyjmowania uchodźców, czy likwidacji programu 500 plus.

Pod hasłem "Czas na zmiany" przewodniczący PO Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mają zaprezentować w sobotę plan działań PO na najbliższą przyszłości oraz wizję Polski po rządach PiS.