"Mój cel to jest uprościć życie przedsiębiorcom, ponieważ ja uważam, że oni budują nasz dobrobyt, ale i siłę państwa. Ja jestem zakochany w Polsce i to jest mój cel podstawowy. Chcę, żeby Polska była krajem silnym, zamożnym, ale też takim pięknym poprzez to jak ludzie ją kochają" - mówił gość RMF FM Mateusz Morawiecki.
Reklama

Wicepremier mówił o ogłoszonej w piątek "Konstytucji dla biznesu" "Właśnie pokazaliśmy szereg bardzo ciekawych praktycznych rozwiązań, bo praktyka nas interesuje. (…) Staraliśmy się przy pracy nad konstytucją dla biznesu być jak najbardziej praktyczni. I stąd szereg zapisów z rozmów z przedsiębiorcami, przed i po przedstawieniu konstytucji dla biznesu. Wiem, że zostały one przyjęte bardzo, bardzo dobrze" - oceniał minister rozwoju i finansów.

Odniósł się do krytycznych głosów w sprawie obniżenia wieku emerytalnego w Polsce. "Mainstream ekonomiczny jeszcze długo będzie się uczył. Niczego nie zapomina i niewiele się uczy, tak jak Burbonowie po rewolucji francuskiej i napoleońskich wojnach" - stwierdził Morawiecki.

Czytaj więcej: RMF FM