Prezydent Andrzej Duda powiedział we wtorek w Hajnówce (woj. podlaskie), że wśród zadań, które rządzący mają jeszcze do wykonania, są: obniżenie wieku emerytalnego, naprawa służby zdrowia i mądra reforma systemu edukacji.
Reklama

"Są zadania, które mamy jeszcze do wykonania - to obniżenie wieku emerytalnego. W tej chwili w Sejmie trwa praca nad tą ustawą, której projekt ja złożyłem na początku swojej kadencji prezydenckiej. Jestem głęboko przekonany i taka jest też obietnica zarówno premier Beaty Szydło, jak i większości parlamentarnej, że ta ustawa jeszcze w tym roku zostanie uchwalona i że wiek emerytalny w Polsce rzeczywiście zostanie obniżony, tak jak tego oczekiwała większość naszego społeczeństwa" - powiedział prezydent.

"Jest kwestia naprawy służby zdrowia, jest kwestia mądrej reformy systemu edukacji. Jest jeszcze bardzo wiele zadań, które muszą zostać wykonane. One będą wykonywane stopniowo i powoli. Ale dzisiaj stoję przed państwem z dumą, że ludzie, którzy rozpoczęli rządy w Polsce w zeszłym roku, realizują swoje zobowiązania" - zaznaczył Duda.

Podkreślił, że nie jest to łatwe. "Jest ogień krytyki, zwłaszcza tych, którzy są niezadowoleni z tego, że w ogóle da się zrobić jakieś zmiany, a podobno przez osiem (lat) wcześniej się nie dało; że można zrobić jakieś zmiany prospołeczne, że można wreszcie dać ludziom pieniądze bezpośrednio, a nie tylko opowiadać im, że coś się dla nich robi" - powiedział prezydent.

Wyraził nadzieję, że program rodzina 500 Plus dociera do mieszkańców Hajnówki. "I mam nadzieję, że te kolejne działania, które są i będą podejmowane, także i państwo odczujecie" - mówił do mieszkańców Andrzej Duda.

Podziękował im za wszystkie inicjatywy, które realizują, m.in. w obszarze kultury. Prezydent zaznaczył, że objął swoim patronatem Dni Muzyki Cerkiewnej, które odbywają się w Hajnówce.