Jesteśmy przekonani, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skutecznie poradzi sobie z problemami dotyczącym reprywatyzacji - powiedział w czwartek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił o wsparciu partii dla Gronkiewicz-Waltz.

"Będziemy wspierać panią prezydent w każdej jej aktywności, aby odnaleźć, odszukać i zlikwidować wszystkie nieprawidłowości, które mogą funkcjonować w przestrzeni ratusza i miasta stołecznego Warszawy. Kwestia dotyczy oczywiście reprywatyzacji, procesów, które są teraz bardzo szeroko opisywane" - powiedział.

Zaznaczył, że Gronkiewicz-Waltz jako pierwsza i jedyna zajęła się problemem reprywatyzacji i stara się go wyjaśnić. Ocenił, że problem jest bardziej poważny i szerszy niż wydawało się wcześniej.

"Jesteśmy przekonani, że to właśnie pani prezydent skutecznie z tym problemem sobie poradzi" - dodał.

Do tego - jak zaznaczył - potrzebne jest wsparcie Platformy Obywatelskiej, radnych, struktury samorządowych. "To wszystko ma. Dzisiaj jesteśmy - jak to mówiliśmy w Platformie - razem jako jedna pięść" - dodał.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w czwartek poinformowała, że przyjęła dymisję wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka odpowiedzialnego za sprawy reprywatyzacji; odwołała też - jak zaznaczyła, bez związku z reprywatyzacją - innego wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała również, że zrezygnowała z funkcji przewodniczącej warszawskiej Platformy.