Marszałek Senatu Stanisław Karczewski chwali rok urzędowania Andrzeja Dudy jako prezydenta. Zwraca uwagę m.in. na jego aktywną politykę zagraniczną, sukces szczytu NATO. To wyraźne wyjście prezydenta spod żyrandola, to prezydentura zdecydowanie lepsza dla Polski i Polaków - mówi.

W sobotę mija rok od złożenia przez Andrzeja Dudę przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. 6 sierpnia 2015 roku rozpoczął on pięcioletnią kadencję na stanowisku prezydenta RP.

Marszałek Senatu pytany na środowym briefingu prasowym o obietnice wyborcze prezydenta, podkreślił, że została zrealizowana większość z nich, m.in. ta dotycząca wprowadzenia programu Rodzina 500 plus.

Reklama

"Program 500 plus wprowadziliśmy od 1 kwietnia tego roku, ale tak naprawdę efekty tego są widoczne, efekty związane z tym, że w naszej świadomości ta ustawa już funkcjonuje dużo wcześniej, właśnie od czasu, kiedy była mowa o tym w kampanii wyborczej. Mamy już w tej chwili więcej rodzących się dzieci, mamy już w tej chwili wyraźne ożywienie gospodarcze, spadek bezrobocia" - zauważył Karczewski.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że Andrzej Duda jest bardzo aktywnym prezydentem. "Odbył wiele wizyt zagranicznych, prowadzi bardzo aktywną politykę zagraniczną. Wpisał się bardzo dobrze i bardzo aktywnie w organizację szczytu NATO w Warszawie. To jest wielki sukces i pana prezydenta Andrzeja Dudy i rządu pani premier Beaty Szydło, dotyczący efektów tego szczytu NATO w Polsce. Ja oceniam bardzo dobrze ten rok, ten rok niezwykle aktywny" - podkreślił.

"Jeśli mógłbym powiedzieć w skrócie jest to wyraźne wyjście prezydenta spod żyrandola i bardzo aktywne spotkania z mieszkańcami, z Polakami. Jest to prezydentura odmienna, inna, zdecydowanie lepsza dla Polski i Polaków" - oświadczył Karczewski.