Minister skarbu Dawid Jackiewicz zadeklarował gotowość stanięcia na czele nowego podmiotu - holdingu lub agencji rządowej - który z początkiem nowego roku ma zastąpić jego obecny resort.

"Wygaszenie resortu nastąpi jeszcze w tym roku, takie są plany. […] Wraz z zakończeniem pracy ministerstwa moja misja też dobiegnie końca - to będzie bliżej grudnia. Z początkiem nowego roku powinien ruszyć nowy podmiot, który zastąpi Ministerstwo Skarbu Państwa, który będzie o wiele sprawniejszy, o wiele bardziej oszczędny, zatrudniający mniej pracowników. To będzie holding albo agencja rządowa" - powiedział Jackiewicz w wywiadzie dla TVN24.

Zapytany, czy stanie na czele nowego podmiotu, odpowiedział: "Złożę taką propozycję pani premier. Jeśli ona zostanie zaakceptowana, to oczywiście jestem gotów, żeby podjąć tego typu działania"

W połowie maja Jackiewicz zapowiadał, że likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) i przekształcenie go w agencję rządową bądź holding chciałby przeprowadzić na przełomie 2016 i 2017 roku, kończąc cały ten proces nie później niż w połowie roku 2017. Mówił wówczas, że do końca czerwca br. powstaną odpowiednie ustawy.