Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, pytany w czwartek w TVN24 o słowa Grzegorza Schetyny, że PO wezwie do referendum ws. obecności Polski w UE, jeśli PiS będzie kontynuować swą antyeuropejska retorykę.

"Nie mamy żadnej antyeuropejskiej retoryki, nie chcemy wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, to są wszystko jakieś dziwaczne zarzuty opozycji. Jesteśmy wiarygodnym członkiem UE, prowadzimy dyskusje, rozmowy, uczestniczymy we wszystkich spotkaniach, uczestniczymy w podejmowaniu decyzji europejskich nt. Turcji, na temat innych kwestii; pani premier uczestniczy we wszystkich szczytach europejskich, nie ma takiego problemu (...) Absolutnie nie ma planu przeprowadzania referendum (...)

Nie wybieram się ani do Strasburga ani do Brukseli. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla polityka jest pracować dla polskiego rządu, dla polskich interesów. Byłem od lat współtwórcą programu Prawa i Sprawiedliwości. Ten program PiS wygrał wybory i chcę go realizować wspólnie z panią premier Szydło, z panem Jarosławem Kaczyńskim i z wieloma innymi liderami PiS i Zjednoczonej Prawicy".