Włochy: Algierczyk podejrzany o pomaganie terrorystom będzie wydany Belgii

1 kwietnia 2016

Sąd w Salerno na południu Włoch zatwierdził w piątek ekstradycję do Belgii 40-letniego obywatela Algierii Dżamala Eddine Ouali podejrzewanego o sfabrykowanie dokumentów dla dżihadystów powiązanych z zamachami w Brukseli i Paryżu - podały włoskie media.

Algierczyk ma w ciągu 10 dni trafić do Belgii.

Ouali został zatrzymany 26 marca przez specjalny oddział antyterrorystyczny policji w Belizzi, niewielkiej miejscowości niedaleko Salerno. Był on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze belgijskie. Miał sfabrykować i dostarczyć dżihadystom fałszywe dokumenty niezbędne do procedury imigracyjnej.

Nazwisko Algierczyka widniało w dokumentach znalezionych w październiku ubiegłego roku podczas rewizji w jednym z mieszkań w pobliżu Brukseli. Znaleziono tam również wówczas dokumenty z fotografiami niektórych terrorystów zaangażowanych następnie w zamachy w Brukseli z 22 marca br. i w Paryżu z 13 listopada 2015 roku. (PAP)

Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.